Kendine itimat ve akılcı oyun

Kendine itimat ve akılcı oyun

SİVAS’TA oyun başlamadan takımlar alana geldiğinde zemini gördüğümüzde, bu tabanın konut sahibi Sivas’a avantaj olduğunun düşüncesindeydim. Gerçekte oyunun önce kısmında her süre tek pas oyunuyla oyunu ele meydan yön Galatasaray değil, tam aksi Sivasspor’un stress ve önde oynama talebi vardı. Ta ki Necati’nin muhteşem vuruşuyla attığı gole civarı… Golden ardından Galatasaray yalnızca alanda değil, saha koşullarına yönelik de oynayan yön oluyor. Her süre alıştığımız az pasları kullanmasından çok, öne gerçek uzunca ve hızlı paslarla oynadı. Bu koşullarda bu da çok akılcı bir stratejiydi. Oyun ve skoru karşılaştırdığımızda belki çok örtüşmediğini

söyleyebiliriz ama Galatasaray’ı galibiyete götüren etmenler, sıkı koruma, balanslı ve akılcı oynaması, Necati’nin etkinliği ve bu ligin başından beri meydana geldiği benzeri galibiyeti çok istemesiydi. Başka Bir Deyişle, Galatasaray oyunun çapında değil, oyununu bölümlerinde gerekli olanı inşa etti.
Galatasaray’da oyuncu performanslarına baktığımızda; Cimbom’un bu saha koşullarına nazaran kalesinde gol görmemesinin en mühim unsuru, Semih ve Ujfalusi’den fazladan Muslera’ydı. Selçuk’un sevmediği saha şartları onu öne çıkarmadı. Riera’nın deneyimi ve oyun dinginliği vardı. Elmander yeniden forvet kimliğiyle maçta vardı ama iş bitiricilik Necati’ye kaldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir