Yankaya’ya acıdım

Yankaya’ya acıdım

Bir kere öncelikle sualde geçtiği benzeri bu berbat tabana nazaran bir sürü sıkı oynayan bir G.Saray vardı. Oyunu bir sürü gerçek oynadı, topu kaybettiği anda önde stress inşa etti, dönen topları kazandı ve en az 3-4 tam olarak pozisyon geliştirdi. Başka Bir Deyişle oyunun hakkı devreye 2-0 önde girmeleriydi. Rakibine de hiç pozisyon vermedi. Ama bazen mücadelelerde iki devre çeşitli iki yatıştırmaya benzeri oynanabilir. Geçen Gün de aynen bu gibi oluyor. İkinci yarıyla birlikte önce yarısı ortada olmayan G.Birliği çoğalış topa sahip olabiliyor ve aradığı benzeri pas yapabiliyordu. Bana yönelik bunun nedeni G.Birliği’nin çeşitli performansı değil, G.Saray’ın önde

basmayan koruma anlayışıydı. ileri ki zamanlarda Amrabat ve Umut’u alarak 4-4-2’ye döndüler. Ardından ise Drogba’yı da katarak 4 hücumcuyla oynadılar. Bu dakikadan sonra oyun dik toplara ve doğrudan ataklara döndü.
Umuyorum ki G.Saray mağlubiyet psikolojisinden ayrılıp bir sürü daha çeşitli bir karakterde olacağı bu mücadelenin üstesinden dönecektir. Karşılaşmayı harika götüren Bağımsız Yankaya acınacak bir penaltı kararı verdi. Bu bir yanlış değil, yenik meydana geldi. Komik bir penaltıyla benim düşünceme yönelik acınası bir hale düştü. Bizim zamanımızda kocaman takımlar bir sürü daha çok korunurdu. Hemen Hemen ağır ağır ona dönüyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir