Demlenmeye üç hafta var

Demlenmeye üç hafta var

Öncelikle izleyici cezasına değineyim. Cezalar caydırıcı epeyce mana kazanır ve o sebeple vardırlar. Yıllardır verilen seyircisiz cezalarının hiçbir caydırıcılığı olmadığını gördük. Bu cezaları kişiselleştirmedikçe ve bunu uygulamadıkça futbolu manasız kılan boş tribünleri, izlemeye aynı ritimde devam edeceğiz. Bu uygulamayla takımı değil futbol oyununu cezalandırıyoruz. Farklılık bir sürü kocaman oldu tempo olarak… Vodafone Park’ta bunu bir defa ek olarak gördük.
Maçın temposu düşüktü ama bunların klasik sezon başı mücadeleleri meydana geldiğini göz önünde bulundurmak gerekir. Benim düşüncem 3 ya da 4. haftada oyunların demlendiğini göreceğiz. O süre değerlendirmek ek olarak gerçek

olabilir. İstenilen oyun değil ama bu seyircisiz ortamda aradığı netice oldu Beşiktaş yerine. Oyun gelişmezse, yukarıya taşınmazsa elbette ki sıkıntı olabilir ama kenardaki Medel, Lens, Negredo benzeri oyuncuların zenginliğiyle de bu oyun yukarıya taşınır. Dünkü mücadelede oyunu Antalya’nın koruma anlayışlı oyunu tespit edildi. Saldırgan, erkek adama defansı ve stoperlere yapılmış olan presle uzunca oynatmaya çalışmaları oyunun karakterini çizdi. O yüzden bir sürü kalifiye ve teknik becerinin önde meydana geldiği bir maç izleyemedik. Birlik oyunları ile ilgili yorum uygulamak amaçlı 4. haftayı beklemeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir