ARZUM ONAN EN NAİFİYDİ

ARZUM ONAN EN NAİFİYDİ

Arzum Onan, pazarın gelmiş geçmiş en naif, suçsuz, hanım kızıydı. Ebru Ürün’ün heykelsi formu benzersizdi. Aylin Arasıl, en uzunca seneler çalışanlardandı.Defne Samyeli, Esquire çekimine mantık hocası annesiyle gelmişti. Özlem Kaymaz üç genç yapacağını, ortanca erkek çocuğunun üzgünüm ki Nager sendromlu olacağını tabiki ki bilmiyordu. Sabahat Doğanyılmaz karakteristik kemerli burnuyla bilinirdi.Başak Gürsoy’ların, Sibel Savacı’ların jenerasyonundan ve 80’lerin en başında Akıllı Müren’le çıktığı bir yılbaşı gecesi programında parlayan Funda Güngör’den ardından, 90’ların önce yarısı onların hâkimiyetindeydi.

94’te Best Model birincisi meydana iştirak eden Gökyüzü Şimşek, 98’deki Paris Trend Haftası’nda Jean Louis Scherrer defilesinde koltuk almıştı.Bizim kızların başına sık sık iştirak eden türde bir olay değildi.Bu Best Model of Turkey’nin şu şekilde ilginç bir tarafı var: 1990 ile 2000 arasındaki 10 senede birinci seçilenleri sıkı tanıyoruz:Esin Moralıoğlu’yla başlıyor, Deniz Pulaş’la, Maide Erçelebi’yle ilerliyor, 96’da Güzide Duran’a, 97’de Deniz Akkaya’ya varıyoruz.2000’lerde ise kızlar ayvayı yemiş!2005’teki Burak Özçivit -Tuğçe Güder çiftinde de, 2010’un ‘best’leri Çağatay Ulusoy-
Yeliz Mete ikilisinde de daima erkeğin lehine orantısız şöhret… Ne Sebeple acaba?90’ları 2000’lere bağlayan seneler, Demet Şener’lerin, Ebru Şallı’ların devriydi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir