KAVGA GÜRÜLTÜ YOKTU

KAVGA GÜRÜLTÜ YOKTU

2000’lerdeyse kan, kin, gözyaşı başrole yerleşti. Biri Bizi Gözetliyor evinde dedikodu bitmez, birbirine saldırmak amaçlı vesile kollanır, ha bire savaş çıkardı. Ben Evleniyorum, Biz Evleniyoruz, Bir Sevda Masalı, Kalplerde 2. Bahar, Gelinim Olabilir Musun?, Sizlere Anne Diyebilir Miyim? halinde birbirini doğuran izdivaç programlarında, rakibelerin karşılıklı kafa göz yarması da, rüştünü anca kanıt etmiş kızlarla yaşını başını almış koskoca bayanların maçı de çok elektrikliydi. Gelin kaynana didişmeleri o civarı ayyuka çıkmıştı ki, aile değerlerine, geleneklere uyumlu değil ve berbat misal diye yasaklanmaları dahi istek edilmişti.Reality show’lar kritik gündem maddesiydi.

Akademisyen, sosyolog, gözde kültür erbabı birçok birey seferber olmuştu; tahliller, açıklar, tartışmalar gırlaydı. Milletçe ise dinmez bir iştahla kişilerin ne türlü birbirlerine girdiğini takip ediyor, bazılarının çirkefleşebilme eşiğinin düşüklüğü karşısında dehşete düşüyordu.
Bu yarışmalarda kayıtsız kalınamaz miktarda ücret hediyeyi vardı.Ve de sabun köpüğü benzeri anında uçup gitse de birden çok günlüğüne şöhret olma imkanı… Şunlar galip gelmek amaçlı canını dişine protez nedeni tamam da, ne civarı zıvanadan çıkabiliyorsun? Nezaketle, ahlakla, terbiyeyle, utançla ilişkini ne derece kesebiliyorsun?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir