Asıl kabahatli CUMHURIYET HALK PARTISI değil ordu

Asıl kabahatli CUMHURIYET HALK PARTISI değil ordu

22’nci defa bir araya iştirak eden Abant Platformu, “Vesayet ve Demokrasi” konusunu tartışıyor. Bolu’ya gidemedim şayet toplantıların bir takım bölümlerini Mehtap TELEVIZYON’den takip ettim. Hukuktan tarihe, sosyolojiden bürokrasiye çeşitli sahalardan iştirak eden akademisyenler, aydınlar ve profesyoneller, “askeriye ile dik yargının” meydana getirdiği “vesayet rejimini” enine boyuna ele alıyor.Temel ideolojileri çeşitli meydana gelmesine nazaran, demokrasiyi partner payda onay eden konuşmacılar, hüküm meydanından öyle vahim örnekler veriyor ki insanın saçını başını yolası geliyor: Gemi azıya almış bu çılgın beygiri kim yetiştirdi?Abant Platformu’na katkıda bulunanlardan

biri de Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu idi. Aydoğdu’nun bir takım sözlerine, geçen gün CUMHURIYET HALK PARTISI Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu reaksiyon gösterdi.Şöyle diyordu Aydoğdu:
“Türkiye 1920’li senelerde hafızasını kaybetti. 1684’te Kilise bir deklarasyon yayınlamış. Biz İngiltere’ye gittiğimizde bu bildiriyi okuduk ve anladık. Şayet Merzifonlu Siyah Mustafa Paşa’nın Viyana’dan merkeze gönderdiği raporu aramızda kaç birey okuyup anlayabilir? Eyüp Sultan’dan yayım yapan bir yorumcunun da Eyüp Sultan’ın kabir taşını okuyabilmesi gerekir.””Demokrat Parti’nin 1950’de iktidara geldiğinde CUMHURIYET HALK PARTISI’yi kapatıp, İnönü’yü de tarihteki keyifli yere göndermemiş olması en kocaman talihsizliktir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir