Aracın beyni kilitlendi

Aracın beyni kilitlendi

Üsküdar’da bir milletçe otobüsü, durağa dalarak üç bireyin ölümüne sokak açtı.Hemen bildik izah geldi: “Otobüsün beyni kilitlenmiş.” Kutlu adeta altındaki “kompile” elektronik bir Tesla da, beyni kilitleniyor.Benim bu şekilde bir lafa inanmam olası değil. Esasen görgü şahitleri da, “Çok çabuk gidiyordu, geçecek sandık ama birdenbire yön değiştirip durağa yöneldi” diyor.
Niye inanmam? Zira kendimi bildim bileli otobüse binerim. Skoda’lar, Leyland’lar, Ikarus’lar; neler neler gördüm. Sürücülerin otomobil kullanma tarzlarını bilirim.Belediye otobüslerinde hız yapan, riske giren şoför vardır ama

yetersizdir. Zira pek seyahat taşımanın sürücüye bir faizi yoktur. (Mühim not: Otobüs teknolojisi ilerledikçe, hız yapan belediye sürücüsü sayısı da artıyor.)
Halk otobüslerinde ise birinci etken rekabettir. Şoför durağa, öbür otobüslerden öncesinde girmeye çalışır. Bu hedefle farklı hız ve manevra atraksiyonları yapar.Bir diğer numara, durağın anında en başında durarak alıcı toplamaya çalışmaktır. Böylelikle arkadan iştirak eden otobüsleri engellemiş olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir