Türkiye’nin önce golf takımı sahasız kalıyor

Türkiye’nin önce golf takımı sahasız kalıyor

116 senelik geçmişiyle Avrupa’nın dördüncü, Türkiye’nin ise en eskiyen golf takımı olma özelliğini taşıyan İstanbul Golf Takımı’nde bugünlerde resmen bir karışıklık yaşanıyor!Çünkü Ulusal Koruma Bakanlığı geçtiğimiz hafta bir tebligat gönderip, 1920 seneninden itibaren ikamet ettikleri Maslak’taki takım binalarını terk etmelerini istemiş; hem bir de 31 Aralık 2011’e civarı…Harp Akademileri’nin içerisinde bulunan, başkanlığını Mustafa Koç’un yaptığı kulübün idaresi ve mensupları, bu sebeple şaşkına dönmüş durumda!

Kulüp idaresi ve mensupları, kendilerine geçen çarşamba deklarasyonlan bu hükümden ötürü, hemen kara kara ne yapacaklarını düşünüyor. Telefonla konuştuğum bir takım azasi, “Bizi buradan niçin çıkarıyorlar, burayı ne yapacaklar bilmiyorum şayet keşke bu hükümlerini bize 10 zaman kala söylemeselerdi.
Bir yer bulup golf alanı yapana civarı bize müsaade verselerdi” diye dert yandı.Hoş, kentin göbeğindeki lokasyonu bakımından İstanbul Golf Takımı’nün esasen yeryüzünde bir örneği ek olarak yok! Şayet dilerim golf alanı yardımıyla kentin içerisinde bir vaha benzeri olan yere ALIŞVERIŞ MERKEZI ya da rezidans dikilmez!!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir