Lafla peynir gemisi yürümez

Lafla peynir gemisi yürümez

Böyle kritik bir derbide takımın hiç alışmadığı üçlü defans uygulaması nereden çıktı? Bilhassa bu düzende kenardaki oyunculara kocaman iş düşer. Yasin’in de Carole’ün de defansif yönleri fit. Bir de bunun için ek olarak ön kenarda her süre oldukça başarılı meydana gelen Bruma içe dönük oynayınca, üç kritik sıkıntının meydana çıkmaması olası değildi. Birincisi, takımın alışılmış pas trafiği arızaya uğradı. İkincisi ofansif kuvvet anında hemen yok oluyor. Üçüncüsü de takım savunmasındaki mümkün arızalardı.
Ama takım şeklinde topun arkasına geçmeleri ve Beşiktaş’ın daha bir sürü topla oynama talebi Galatasaray’ın bu rahatsızlığından üretkenlik olarak yararlanma bahtını sınırladı. Oğuzhan ve Talisca durağan oynuyorlardı. Cenk’in

bu tip güçlük derecesi yüksek mücadelelerde sırtı karşın kaleye dönük oynama özelliği olmadığından kenarlarda Quaresma ile Babel de silik kaldılar. Bu tabloda pozisyonsuz bir önce yarısı izleyüksek.
İkinci yarının en başında Talisca’nın frikikteki baht golü Beşiktaş’a bir sürü ciddi bir skor ve maneviyat avantajı getirdi. Galatasaray kısa süre şoku üstünden atamadı. Hemen Ardından 4’lü savunmaya dönüldü. Bruma sol öne geçti.Böylece en azından bir stress heyetti ve karşın sert duvar zorlandı. Ama tek tam olarak pozisyonu son dakikalarda Podolski bulabildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir