Ülkemiz’nin en hayırlı kurumu

Ülkemiz’nin en hayırlı kurumu

Kapı zili çaldı..Açılınca içeri pırıl pırıl çocuk bir erkekle, yüzünde adeta senelerin çilesi toplu şayet yeniden de gülümsemesi noksan olmayan bir bayan girdi.İçerdekiler emret etti.”Biz teşekküre geldik” diye konuştu bayan..”Bu benim erkek çocuğum. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyor. İki çocuğumdan biri. En Az fiyatla, terzi yakınında çalışıyorum. Erkek Çocuğum sizin verdiğiniz bursla öğrenim görüyor. Bana, ‘Bu torpili nereden buldun?’ dediler. Ben de ‘Ne torpili?’ dedim; ‘Başvurduk seçildik.’ Ben de oğluma yardımeden müessesesi ve çalışanlarını rastlamak, teşekkür etmek, bayramlarını tebrik etmek amaçlı geldim”diye konuştu.Yer, Türk Öğrenim Vakfı’nın İzmir’deki Ege Bölgesi Şubesi..Kadın ve erkek çocuğunun karşısındaki birey, Başkan Yardımcısı Fatih Tanfer..Gözleri doldu, boğazı düğümlendi..”Bizim görevimiz..Demek ki doğruyu yapmışız” yanıtını verdi.
42 sene öncesinde yalnızca 119 öğrenciye burs veren Türk Öğrenim Vakfı, bu sabah 165 bin 636’ya erişti.Sadece geçtiğimiz aşşayet, 8 bin talebenin okumasına katkı koydu.

Bu sene sayıyı 8 bin 500’e çıkardı.Ege’de burs verilen 530 üniversiteliden 137’si okullarının birincisi..Başarı kocaman…TEV’in GenelMüdürü Turgut Bozkurt..Yabancı değil, bizden biri..Çanakkale Bigalı.O da TEV bursuyla okumuş biri.Petkim Evrensel Müdürlüğü, akabinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yaptı.Geldiği dönemden itibaren hem bir affeder çoğalıyor hem bir çiçek satışları… Karşılığında da burs verilen öğrenci sayısı çoğalıyor.
Ege Şubesi Başkanı da bizden biri.. İzmir’in eskiyen Valisi Hüseyin Öğütçen..Yardımcısı Fatih Tanfer’le beraber, Ülkemiz çapında bağışları en bir sürü artıran ad oldu.TEV’e iştirak eden bu affeder, fukara şayet oldukça başarılı gençlere aktarılıyor.Bu aşşayet, Ege’nin bütün şehirlerindeki hükümet üniversitelerinde öğrenci 1058 talebeyle 465 meslek lisesi talebesine burs verecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir