Çakma hatlar kocaman tehlike

Çakma hatlar kocaman tehlike

Başkan Aziz Yıldırım’ın çakma telefon hattından yola çıkarak şunu ifade etmek olası..Her talep eden, kimlik bilgilerini ele geçirdiği birey yerine düzmece adresler vererek aradığı civarı kontörlü telefon hattı alabilir.Ya da berbat niyetli bir bayi, sizin kimlik bilgilerinizi satabilir.. Sizin bilgilerinizle deşifre olmak istemeyenlere telefon hattı satabilir.Hatta düzmece adresler vermede o civarı ileri gidilmiş ki..Lübnan’dan yol tarifi verenler var..
Aslında bu hata şayet üst kısmına gidilmiyor.Denetleyen, izleyen yok.Yarın bir zaman, sizin adınıza alınmış bir

telefon çıkarsa meydana şaşırmayın.Hatta açın “Bilinmeyen Numaralar” hattını, isminizi verin kaç adet telefon numaranız meydana geldiğini öğrenin.Eğer ad ve soyadınız, sözgelişi “Ali Yıldız” benzeri bir sürü olanlardansa yandınız.Hangisi gerçek, hangisi yanlış; ayırt etmeniz olası değil..
Hem telefon hattı firmalarının hem bir de bayilerin bu konuyla alakalı kritik araştırma altında tutulması gerekmektedir. Yaptırımlar gerek.Çünkü polisin rastgele bir soruşturmasında hata neticelere gitmesi olası.İstihbarat çalışmalarında da vaziyet aynı.Geç kalınmadan harekete geçmek sebep.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir