Kuzeydeki cennet

Kuzeydeki cennet

Hiç düşündüğünüz oluyor mu, cennet ne türlü bir yer? Öyle ya; dinlerin, inanç dünyalarının çoğunda tafsilatlı cehennem manzaraları şuanki. Başka Bir Deyişle hata yaparsak başımıza neler geliyor olacak, iyiden iyiye biliyoruz. Bizzat adıma daima heyecan eder dururum, peki şayet mükâfat faslı nasıl? Nedeni Ise rivayet muhtelif: Şarap akan dereler beni ezelden beri ilgilendiriyor. Tabiki sorularım var. Ancak Aysun Öz kızıyor. Ben de susuyorum. Nedeni Ise onu kızdırmak iyi düşünce değil.
Elli tane huri dosyasına gelince. O da anlaşılmaz bir iş: Ben sessizliği sevdiğim ve kalabalıktan hoşlanmadığım için!Bakın görüyorsunuz ek olarak önce iki başlıkta, namütenahi soru çıkıverdi… Diyeceğim şu ki, herkesin cenneti

kendine. Sanırım işin doğrusu bu olmalı. Mesela ben bizzat cennetimi çoğalış biliyorum: Norveç. Kafaya taktım ya son 5 yıl içerisinde 10 Norveç seferi yaptım. Peki Norveç ne amaçla benim amaçlı bir cennet?
Önce özetleyeyim: Bir kere memleket serin. Benim benzeri sıcaklarla arası olmayan birisi amaçlı ek olarak ne olsun! Aircondition aletine gereksinim yok benzeri. Memleket sathı serin.Tercih sizlere kalmış: Belek-Mikonos hattında “60 derece celcius” mu? Yoksa Bergen’de “12 derece celcius”, yağmur ve kesilmiş çim kokusu mu? Çoğalış benim yanıtı biliyorsunuz. Baştan faş ettik ya… Cennet yalnızca tabiki suhunet mevzuundan ibaret değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir