YABANCI OYUNCU CENNETİYİZ

YABANCI OYUNCU CENNETİYİZ

Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi’nin (CIES) Avrupa çapında yaptığı araştırma; altyapıda içler acısı vaziyette olduğumuzu gösteriyor. Hayat yıldızlarını içerisinde barındıran Barcelona dahi bizim takımlarımızdan fazladan çocuk oyuncuya baht tanıyor.
Ne yazık ki bizzat insanına güvenmeyen, yetiştirmeyen kulüplerimiz dışarıdan ithal ettiği ihtiyar sporcularla da uyarı çekiyor. Milyon dolarları ihtiyar oyunculara verip bugünü kurtarmak belki yetkililerin işine gelebilir. Peki uygun fiyat kayıp ve kaybolan çocuk kuşaklara ne olacak?

Şimdi bir sonraki günlerde Futbol Federasyonu başka hududu dair verdiği kararı açıklayacak.Yine menajerlerin ve yetkililerin aradığı şekilde uydurma rüzgarları estirilecek. Ekonomide meydana geldiği benzeri pekçok meydanda üreten, hayat pazarlarında yarışmacı Ülkemiz, ithal oyuncu mantığından ne süre kurtulacak? Avrupa’nın minik ülkesi Portekiz civarı olabilecek miyiz?Futboldaki bu devrimi kim yapacak? Türk futbol tarihine bu konuyla alakalı kim ya da kimler imzasını atacak?Bekliyoruz. Umudumuz devam ediyor. Bir gün bu çarpık rejim değişecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir