Futbolda gelişen vizyon

Futbolda gelişen vizyon

Heyecanı, heyecanı ve maçı yüksek bir önce yarıyı geride bıraktık. Futbolun önde iştirak eden ülkelerine baktığımızda Ülkemiz Harika Ligi’nin önce 5’i zorladığını söyleyebiliriz. İngiltere, İspanya, Almanya, Fransa ve İtalya futbolunun kalitesini aratmayan bir Harika Lig’e tanıklık ediyoruz. Takımlar arasındaki mali farka ve taşıma bütçelerinin dengesizliğine nazaran meydana çıkan futbol performansı beklenilenin çok üzerinde gerçekleşti.
Önceki senelere yönelik büyüyen seviyenin nedenini sorgulamalı ve asıl gerçeği meydana koymalıyız. Bilindiği benzeri ülkemiz kuruluş dair son zamanlarda dönem atlamıştır. Tozdan, çamurdan geçilmeyen yıkılmaya surat tutmuş statların mahaline yenileri yapılmıştır. Harika Lig’de yer alan takımların idman alanları ve toplumsal tesisleri Avrupa’nın pekçok takımından çok ileridedir.

Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray bir tarafa Anadolu kulüpleri onay edilecek yatırımlar yapmışlardır. Seyircisi en az meydana iştirak eden, bunun için karşın ligdeki başarısıyla değinen Kasımpaşa’nın tesisleri bu sabah Dünya’nın sayılabilir kulüplerinin çok ötesinde çağdaş bir mevduat olarak hizmet vermektedir.
Bununla Birlikte, Ülkemiz Futbol Federasyonu’nun Riva tesisleri; alanları, öğrenim birimleri, hizmet binaları ve toplumsal alanları; ulusal takımları otel köşelerinden kurtaran kocaman bir yatırımdır. Yeniden benzer alanda yer alan Spor Lisesi bu yapının basit taşıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir