TAKIMA VE KİTLEYE MORAL

TAKIMA VE KİTLEYE MORAL

Bunlara, onay edilir ve anlaşılır diye bakmak olası. Fakat, Aziz Yıldırım’ın söylediklerinin çoğunluğuna katılmakla beraber, hata bulduğumuz ve tenkit edilecek yanları meydana geldiğini da söylemeliyiz.3 Temmuz sürecinde Aziz Yıldırım’ın arkasında bulunan “Türkiye’nin en kocaman sivil topluluk örgütü” her koşulda takımının yanındadır. Bu kitle tek futbol değil, basketbol salonundaki duruşuyla da bunu göstermiştir.
Fenerbahçe taraftarını bu saatten ardından kimse test etmeye kalmasın. Tribünlerden caddelere taşan, beraber olmanın en güzel örnekleri yaşanmıştır. Bayanların ve çocukların 50 bin şahsiyet stadyumu doldurduğu ve dünyanın şapka çıkardığı günler Fenerbahçe yerine bir övünç kaynağıdır.
Tüm bu pozitif ve güzel tablonun altında kesinlikle Aziz Yıldırım’ın kişiliği ve önderliği yatmaktadır.Sezona başlarken sportif direktör ile CEO teşebbüsü ve seçimi bütün takımlara misal olarak gösterilmiştir. Çoğalış

futbolun bir çıta ek olarak yükseleceğini söylemiş, kulüplerin uzmanlar aracılığıyla yönetileceğini izah etmişti. Öyle de oluyor. Biz de bu modern gelişmeyi desteklemiştik.
Fakat, ek olarak bir sene geçmeden bu kurumsallaşmadan vazgeçildi. Üstelik başkan, “Ben aldım, ben attım..”diyerek hiç de demokrat olmayan “hoyratça” bir söylemde yer aldı. Bir tutarsızlık örneğidir bu tutum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir