HOLİGANLIK MI, PROVOKASYON MU

HOLİGANLIK MI, PROVOKASYON MU

Aslında Konya şehri bugüne kadar pekçok kocaman futbol organizasyonuna ev sahipliği inşa etti. Hiçbirinde sportmenlik dışı görüntülere tanıklık etmedik. Hatta, Galatasaray ve Beşiktaş aralarında rekabet ötesi kuvvet içerir holiganlık uzunca zamandır rafa kalkmıştı…İster istemez aklımıza ‘Bu işin arasında yabancı oyunlar mı var?’ suali geliyor.
Yaklaşık bir aydır Ülkemiz’nin her alanında demokrasi buluşmalarını, mitinglerini yaşıyoruz. Arkadaşça, sevgiyle, kardeşçe… Her görüşten milletin görüştüğü bu abuhavası bir yatıştırmaya öncesi kim bozmak ister?İşte, basit soru budur.Bilindiği benzeri, provokatörlerin at oynatacağı ideal meydan futbol arenasıdır. Arkadaşlık ve sulh

günlerinin sonrasında özledikleri “şiddet tohumunu”yeşertmek istiyorlar.
Yağma yok. Federasyon, Güven, Bakanlık bu işi ciddiyetle ele almalıdır. Bu hafta başlayacak karşılaşmalar öncesi kimsenin gözünün yaşına bakılmamalı. Kanunun verdiği yetkiler sonuna civarı kullanılmalıdır. Alan dışarısında, arasında kim olursa olsun bu çeşit vakaları çıkaranlar, göz yumanlar spor alanlarının dışındaki çemberi geçemesinler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir