Türkiye ezip geçiyor

Türkiye ezip geçiyor

Türkiye kocaman araba üreticilerinin dikkatini hakikaten çekiyor mu? Lafı uzatmadan yanıtı anında vereyim: Evet çekiyor, aynı zamanda bir sürü pek çekiyor. Peki bu alakanın nedeni ne? İşte üstünde tartışılması gerekli olan asıl sual da bu kocaman ihtimalle. Öncesinde Ülkemiz’nin ne sebeple alaka cazip bir ülke meydana geldiğini objektif şekilde aktarıp, hemen ardından belki bu alakanın doğuracağı neticesi bir cümleyle özetleyebilirim.
Bugün sayfada bulunan mikro otomobillerle alakalı araştırmayı konuştuğum Frost&Sullivan Denetim Şirketi’nin Ülkemiz Direktörü Philipp J. Reuter, Ülkemiz’nin bilhassa Batıda Yaşayan kocaman otomotiv üreticileri aracılığıyla krizin Avrupa’yı kavurduğu 2008 senesinde uyarı çekmeye başladığını açıkladı. O tarihte İtalya’daki ofiste personel Reuter, Ülkemiz’de senelerden beri imalat yapan markaların da içerisinde meydana geldiği kocaman üreticilerin (bunların isimlerini vermedi şayet Renault ve Fiat meydana geldiğini çocuklar bile bilir) ek olarak özel veriler istemeye başladıklarını, bunun üst kısmına Ülkemiz’de bir büro açmaya hüküm verdiklerini belirtti.

Reuter, bir ülkeye dışarıdan bakmakla, içerisinde bulunmak içinde siyahla beyaz civarı farklılık meydana geldiğini söyleyerek, Ülkemiz’ye yakından bakanımız herkesin bu ülkede mevduat inşa etme kararı verdiğini söylüyor. Firmanın Denetim Yöneticisi Melih Nalcıoğlu ise ek olarak somut bir misal verdi. Geçen günlerde bir otomotiv elektroniği pazarında çalışma gösteren bir İngiliz yatırımcı için Ülkemiz ve bir Doğu Avrupa ülkesinin başka yatırımcılara sunduğu mevduat kolaylıklarını karşılaştırdıklarını ifade eden Nalcıoğlu, bu karşılaştırmada Ülkemiz’nin rakibi meydana gelen bu ülkeyi “ezip geçtiğini” ifade etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir