Türk otomobili amaçlı kaç tercih geçecek

Türk otomobili amaçlı kaç tercih geçecek

Türk markası ya da Türk otomobilinin üretilmesi konusu, anımsanacağı benzeri bir tercih öncesinde gündeme gelmişti. Bunun bir tercih propagandası meydana geldiğini argüman edenler meydana geldiği benzeri, olabileceğine inanıp savunanlar de çıkmıştı. Üstelik bu projeye dayanak verenlerin mühim bir bölümü, hükümete dayanak veren kesimlerden değildi. En kocaman dayanak medyadan geldi. Gazeteler, düş benzeri gözüken bu projeye yürekten dayanak verdiler. Fakat bu takviyesi verirken, yaşama geçirilirken karşılaşılabilecekler dair da en “yapıcı uyarılar” yeniden medyadan, bilhassa otomotiv medyanından geldi.
Dilerseniz bu yazının ana konusuna geçmeden öncesinde, yeryüzünde otomotiv basınının ne türlü çalıştığını kısacası anlatayım.

Araba gazetecileri, otomobilleri eleştirmek üst kısmına bir üslup geliştirmişlerdir. Dünyanın en kocaman hayran kitlesine sahip markalarında dahi tenkit edilecek bir yön bulurlar. Üstelik çoğu süre bizzat ülkelerinde üretilip, kocaman umutlar bağlanmış otomobilleri yerden yere vurabilirler. Zira bu sabah otomotivin kuvvetli meydana geldiği ülkelerde, tenkit inşa etme ve bu eleştirilerden ders emisyon kültürünün de epeyce gelişmiş meydana geldiği görülür.
Bizde artık meydana çıkmış bir marka, model ya da kavgaya açılmış bir düşünce dahi yok. Ortada yalnızca bir niyet ve bu niyete cevap “Desteklenirsek biz bu işi yaparız” diyen gruplar var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir