AYININ AVLANMASI PARTİ SÜRERKEN Mİ YOKSA BİTİMİNDE Mİ


AYININ AVLANMASI PARTİ SÜRERKEN Mİ YOKSA BİTİMİNDE Mİ

Ayı, hem bir Rusya’nın hem bir de uzunca vadeli düşen piyasaların sembolü. Geçen hafta Hükümet Başkanı Putin, Batı’nın Rusya amaçlı niyetini “Ayının dişini söküp postunu duvara asmak istiyorlar”diye bilgisini verdi. Bu iddiası gerçek ise görünürde bunu global piyasalar yapacak. Petrolün maliyetini düşürecek ve Rusya’dan anaparasını çekerek ipi çekecekler meydana gelen onlar.
Fakat bu piyasalar geçen haftanın ortasında FED’in getiri artırımında sabırlı davranacağını izahıyla son bir parti tertip etti. Üstelik başdöndürücü bir parti.
Rusya’nın piyasalar yöntemiyle çökertilmesi ise bunun gibi bir partinin sonunu getirir. Bir yanda ayının avlanması ve postu yüzülürken öbür yanda ziyafet ve alkol birlikte olmaz. Partiye katılanlar kocaman tedirginlik yaşar. Tabanca sesleriyle bizzat hayatlarının da tehlikede meydana geldiğini zannederler, üstelik hemen ortadan kaybolurlar.

Bu sebeple parti aynı ritimde devam ettiği müddetçe av olmaz. Normalde avlanma senaryosu ötelenir ve partinin son bulması beklenir. Ama istisnai bir alternatif de mevzubahis olabilmektedir. Partiyi düzenleyenler ya öncesinde partiyi tamamlayıp av mertebesine geçme mahaline önce kurşunlarla partiye son da verebilirler.
Böyle bir senaryo var mı? Varsa sonu ne türlü gelir? Ben bilmiyorum, belli bir süre da siz kafa yorun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir