BİRAZ TOPLUMSAL DARWİNİZM

BİRAZ TOPLUMSAL DARWİNİZM

Bunun da son derece biyolojik sebepleri vardır. Tarihi açıdan aldatma, bayanlar tarafından hep lojistik zorluklar içermiştir. Geçmiş Zamanda bayanlar ücra yerlerdeki çiftliklerde çocuklarla kaldıklarından, adam ise işe gidiyorum diye vaktini dışarıda geçirdiğinden, adam ve bayanın genlerine aldatma fikri çeşitli şekilde yerleşmiştir. Evrim sonucu olarak bayanlar aldatmamayı bir çeşit zorunluluk olarak görmeye başlarken, erkekler aksine aldatmayı zorunluluk olarak görmeye başlamışlardır. Günümüzün kültürel ortamında aldatan erkekler, seksüel açıdan aktif; aldatan kadınsa sürtük olarak algılandığından meydana gelen gen yapılarının üzerine bir de kültürel/ahlaki endişeler gelmiş ve bayanın aldatması 2. tasarıya itilmiştir. Elbette iş yaşamı

şartlarının değişmesi ve bayanın işyerinde ek olarak etkin olmaya başlaması ile, başka bir deyişle evinden çıkıp dışarıda da yaşamaya başlamasıyla aldatmasının önündeki zorluklar ve engeller kalkmıştır. Anlayacağınız, aldatma dair kadın ile erkeğin eşitlenmesi sürecindeyiz.
Hatta bir çeşit aldatma var ki bu da göz önüne alınırsa bayanın aldatma dair erkekten bir sürü ek olarak etkin meydana geldiğini dahi söyleyebiliriz. İlişkiler dair iş yapanlar, aldatmanın bir de duygusal olarak adlandırılan çeşidinin meydana geldiğini söylüyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir