Kendimizi kusurlarımızla sevmek

Kendimizi kusurlarımızla sevmek

POPÜLER kültürün her kapsamında oyun yeni sezon modelleri olarak, mükemmel vücutlara sahip, ölçüleri anında hemen muhteşem meydana gelen, giydiği her şeyi yakıştıran ve harika de davranan vatandaşlar lanse ediliyor.
Bu ideolojinin etrafında benzersiz paralarla dönen bir rejim endüstrisi, bir estetik cerrahi sektörü var.
Ben bugüne civarı diyetle zayıflamış insan tanımadım. Anında tümü belli bir süre zayıfladıktan hemen ardından yeniden eskiyen kilolarını veya daha fazlasını ediniyor. Rejim insanın yaşamında bir kısırdöngü; daimi zayıflık vaat eden rejim türü maalesef yok.
Diyetten daha bir sürü insanın dünya tarzı mühim ve belirleyicidir. Dünya tarzlarımızın beden şekillerimizi de oluşturduğunu görmeliyiz.

Eğer kendimize seçtiğimiz dünya tarzını seviyorsak o zaman tüm kusurlarıyla vücudumuzu da sevmeliyiz. Yaşamda sevinçli olabilmek, fakat kendimizi ve dünya tarzımızı bu biçimde bütüncül bir biçimde ele almakla olabilmektedir.
Çok satan kitaplarıyla, uzmanlarıyla, formülleriyle, onlara dayanak veren hekimleriyle rejim piyasasının toptan tesiri insanı huzursuz etmektir. Zira o pazarın ideolojisinde bir takım ideal ölçülerde elbette ki fit meydana gelen vatandaşlar vardır.
Sadece onlar oyun modelidir ve yalnızca onlar benzeri olunduğunda bu yaşamda oldukça başarılı ve sevinçli olunabileceği söylenir. Onay etmelisiniz ki bu bununla birlikte bu pazarın idealize ettiği oyun modellerinin dışarısında olan çoğunluğun huzursuz meydana geldiği kabulünü de getirmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir