Yemek kitapları

Yemek kitapları

YEMEYİ bir entelektüel çalışma olarak gören bir insansanız, yiyecek masaları sizin amaçlı iş masalarına dönüşmüşse, piyasada satılan yiyecek kitaplarını görünce üzülmemek elde değil. Yiyecek kitabı denilince nedense tariflerden meydana gelen birşeyler akla geliyor.
Yemek tariflerinin ne işe yaradığı da belli değil; zira kitabına uyarak yiyecek pişirmeye soyunanların tarife uyumlu netice yaratabilmeleri olası değil.
O süre yiyecek tarifi kitaplarının ne işe yaradığına bakmak gerekmektedir. Sanırım bu tarifler bizim hayaller kurmamıza destekçi oldu. Ne Türlü ki bayanların çoğunluğu trend dergilerini düş kurmak amaçlı karıştırırlarsa yiyecek tarifleri kitapları da yapmayacağımız, yemeyeceğimiz yemekleri düş etmemiz amaçlı gerekiyorlar sanırım.

Hele kitapta bir de yemeğin bitmiş halinin resimi varsa o süre yeme de yakınında yat. Her tarif kitabında yalnızca prof şeflerin yapmayı başarabileceği, o tariflerden inşa edilmiş yemeklerin resimi da bulunuyor.
Yemek kitaplarını okuyanlar içinde birden fazla erkeğin de yer alması ve bunların yarısından fazlasının hayatlarında omlet dahi inşa etmek amaçlı mutfağa girmedikleri varsayılırsa bu kitapların düş kurdurma işlevi ek olarak bir tam olarak belirir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir