Dünyanın hasta ülkesi: Türkiye

Dünyanın hasta ülkesi: Türkiye

Ekonomimiz sıkı, çoğunluk iktidardan hoşnut. Daha öncesinde el atılmamış sıkıntılara analiz eder aranıyor, pkk sorunu benzeri dev bir problemin çözümünde kocaman sokak alındı. Kuvvetli ekonomiye, kuvvetli iktidara ve kısmında önder olmaya namzet bir ülke Ülkemiz.
Olumlu lafları fazladan uzatabilirim, onların hepsinde gerçeklik hissesi var. Ama ben bunun için nazaran Ülkemiz’nin yakında hakikat bir rahatsızlık tehlikesiyle karşın karşıya meydana geldiğini düşünüyorum.
Modern zamanların en derin ve hakikat suali meydana gelen “Nasıl kişi olunur?” suali Ülkemiz’de sorulmuyor. Yaratıcı fikir, toplumun her seviyesinde öldürülüyor. Vasat hayatımızın meşalesi haline getirildi, sürü mantalitesiyle düşünen ve sürüden kopmayan her insana muteber gözüyle bakılıyor.

Bu vaziyet yalnızca kişi olma arzusunun farkında meydana gelen vatandaşları değil, bunun farkında olmadan yaşayanları da kocaman stress altına alıyor.
Toplumda bir biçimde var olma, ayakta kalma maçı verici her biri vasata teslim olmanın üstünde yarattığı baskılarla yaşıyor.
Bu bir tahmin bugünden yarına bir kayıp vermeyecek olsa dahi, orta-uzun dönemde kişi olarak hastalanacağımız da kesindir. Hasta kişilerin sayısı kaçınılmaz bir biçimde artınca topluluk da hastalanacak ve Ülkemiz elindeki pekçok olanak ve potansiyele nazaran dünyadaki hasta erkek vaziyetine düşecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir