Kimyasal saldırıyı kim yaptı

Kimyasal saldırıyı kim yaptı

Ülkemiz’de yıllardır meydana gelen bir sürü mühim problemlerin temelinde hiçbir seviyede fikri takip olmaması yatmaktadır.
Bu yüzden politikacı zamanında ne demiş, sonra ne yapmış kimse pek sorgulamaz. Vaat edilen sözler tutulmuş mu yoksa boş mu verilmiş bu da takip edilmez. Benzer biçimde gazetede bir sürü mühim bir manşet çıkar, adeta her birşey o zaman olup sona ermiştir de sonrası zaman kimse devamını getirmeyi düşünmez.
Sarf edilen sözlerin ardından ne olduğunun takip edilmemesi, Ülkemiz’de mühim bir kalite düşüklüğüne sokak açmıştır. Bu vaziyet dünya kalitemizi düşürmüş, ekonomideki gelişmelere nazaran bizi toplumsal ve kültürel açıdan azgelişmiş seviyede tutmuştur. Vasatizm bu basit üst kısmına patlama yapmıştır.
Vasat olmakta ısrar eden evrensel düzey ile ilgili bir birşey yapacak ne niyetim ne de gücüm var, ama en azından bizzat

mesleksel ortamımda bu fikri takip mevzusuna hak ettiği ehemmiyeti vermeye kararlıyım. Bu yüzden uzunca süredir Suriye’deki kimyevi saldırı ile ilgili hayli tehlikeli ve spekülatif yazılar yazmış birisi olarak bu sabah benim düşünceme göre konuya son noktayı koyan yepyeni verileri sizlere aktaracağım.
Girişte dediğim benzeri, ben bir takım Amerikan istihbaratkaynaklarına dayanarak kimyevi silahın muhalifler aracılığıyla da kullanılmış olabileceğini, Ülkemiz yi de işin içerisine dahil olmak üzere edici girişimler yer aldığını yazmıştım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir